Konsekracja kościoła w Siedliskach - biskup Andrzej Jeż

Historyczne wydarzenie w Siedliskach – konsekracja kościoła parafialnego

Nasza parafia przeżywała dziś, 29 czerwca, wielką i ważną uroczystość będącą zwieńczeniem wieloletnich starań duszpasterzy i wiernych, najważniejsze i największe – jak powiedział Proboszcz naszej parafii ks. Władysław Skoczeń – w swej historii wydarzenie – konsekrację kościoła parafialnego. Uroczystości przewodniczył i obrzędu konsekracji dokonał Jego Ekscelencja Ks. Biskup Ordynariusz Andrzej Jeż, w dzień Św. Ap. Piotra i Pawła, których to wezwanie nosi nasz kościół parafialny.

Konsekracja nadała budynkowi kościoła charakter świętości, domu modlitw i przeznaczyła go wyłącznie do służby Bożej i do sprawowania kultu religijnego. W swojej homilii Ks. Biskup mówił o trzech księgach wpisanych w ten kościół: księga przyrody – wkomponowanie kościoła w malownicze otoczenie miejscowości, księga słowa Bożego, które głoszone i słuchane jest w tej świątyni oraz księga Liturgii, która sprawowana jest w tym kościele.

Na tę uroczystość parafia przygotowywała się bardzo długo. Poprzedził ją gruntowny remont kościoła wewnątrz i zewnątrz, uporządkowane zostało i upiększone otoczenie kościoła łącznie z ogrodzeniem i nowym parkingiem oraz zapleczem sanitarnym. Dzięki staraniom ks. Proboszcza i Rady Parafialnej, dzięki pracy i wsparciu finansowemu parafian oraz innych instytucji wykonano ogromne zadanie. Bardzo zmieniło się samo wnętrze świątyni: ołtarz główny i ołtarze boczne, witraże i freski, oświetlenie i nagłośnienie oraz wiele innych. Ks. Proboszcz dziękował artystom, którzy przyczynili się do tej przemiany. Również i ostatnie dni przed konsekracją wypełnione były trudem i pracą parafian, którzy porządkowali, przygotowywali dekoracje, a także oprawę uroczystości. Tą zajął się z kolei wikariusz parafii ks. Bogusław Hajnas. Uroczystość uświetniła oprawa muzyczna przygotowana przez organistę Józefa Orłowskiego i scholę parafialną oraz orkiestrę pod kierunkiem Roberta Motyki. W uroczystości wzięli udział zaproszeni księża, którzy współcelebrowali Mszę św. razem z Ks. Biskupem i głównymi celebransami ks. Władysławem Skoczeniem, obecnym proboszczem, ks. Czesławem Szewczykiem, byłym proboszczem parafii oraz dziekanem dekanatu bobowskiego ks. Marianem Jedynakiem. Byli również przedstawiciele władz samorządowych, Poseł Barbara Bartuś, Senator Stanisław Kogut, radni, strażacy i goście z sąsiednich miejscowości. Podczas konsekracji w ołtarzu zostały umieszczone relikwie bł. Karoliny.

 

GALERIA ZDJĘĆ Z KONSEKRACJI KOŚCIOŁA -> KLIKNIJ

About the author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.