Komunikat Komendy Powiatowej Policji w Gorlicach

Szanowny Księże Proboszczu

W trosce o Bezpieczeństwo mieszkańców powiatu gorlickiego, zwracam się z uprzejmą prośbą o wygłoszenie podczas ogłoszeń parafialnych poniższego apelu:

W związku z powtarzającymi się przypadkami oszustw metodą „na wnuczka’’ i „na policjanta”, których ofiarami stają się zazwyczaj osoby starsze, Komenda Powiatowa Policji w Gorlicach apeluje o ostrożność, czujność i rozsądek w kontaktach z osobami obcymi, które kontaktując się telefonicznie najczęściej na numer stacjonarny, mogą podawać się za naszych krewnych, policjantów czy też pracowników różnych urzędów, w celu uzyskania wsparcia finansowego, wpłacenia środków na podany numer konta, bądź też wybrania pieniędzy z banku i przekazania ich osobie, która się po nie zgłosi

Pamiętajmy, że przestępcy w ten sposób wykorzystują ufność, otwartość I życzliwość osób starszych, które poinformowane o trudnej sytuacji życiowej, tajnej akcji policyjnej, czy też zagrożonych oszczędnościach w banku, śpieszą z bezinteresowną pomocą.

Apelujemy, by nigdy nie przekazywać żadnych pieniędzy osobom, których nie znamy i nie pozostawiać pieniędzy w miejscach wyznaczonych przez oszustów.

Osoby młode prosimy o informowanie swoich rodziców i dziadków o sposobach działania oszustów. A w przypadku jakichkolwiek podejrzeń, że może to być próba wyłudzenia pieniędzy prosimy o natychmiastowe powiadomienie Policji dzwoniąc pod numer 112.

Wyrażam przekonanie, że wspólne działania przyniosą pożądany sukces i pozwolą uchronić potencjalnych pokrzywdzonych przed utratą oszczędności


Jednocześnie zwracam się z prośbą o odczytanie poniższej informacji:

W ramach akcji profilaktycznej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji pod nazwą „Kręci mnie bezpieczeństwo… nad wodą” Komenda Powiatowa Policji w Gorlicach zaprasza na Piknik Rodzinny Bezpieczeństwo-Zabawa-Nauka, który odbędzie się w dniu 28 sierpnia 2021 roku w godz. 12:00 – 16:00 nad zalewem Klimkówka, a w dniu 29 sierpnia 2021 roku w godz. 14:00 – 18:00 na rynku w Gorlicach. W ramach pikniku profilaktycznego na stanicy wodnej w Klimkówce prezentowany będzie sprzęt i wyposażenie Policji oraz innych służb mundurowych i ratowniczych, odbędą się pokazy udzielania pierwszej pomocy i prawidłowego zachowania się nad wodą, w górach, na terenach leśnych, a także w czasie drogi do szkoły. Dla najmłodszych odbędą się zabawy i konkursy z nagrodami. Natomiast w dniu 29 sierpnia 2021 roku na płycie rynku w Gorlicach odbędzie się prezentacja stoisk służb mundurowych, a także zabawy i konkursy z nagrodami dla najmłodszych.

Wszystkich bardzo serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w Pikniku Rodzinnym.

Serdecznie dziękuję za okazaną pomoc.


Komendant powiatowy Policji w Gorlicach
mł. insp. Dorota Tokarz

About the author