Misje Święte – 2021

Od 20 do 27 czerwca w naszej parafii trwały Misję Święte. Kazania misyjne prowadził ojciec redemptorysta Tomasz Mular.

Przez pierwsze trzy dni swoje nauki do południa miały dzieci z klas 0-4 i osobno klasy 5-8 podczas których towarzyszyła im scholka złożona z członkiń DSM-u i dziewczyn z AGM, którą opiekował się Józef Orłowski.

W poniedziałek specjalną naukę mieli również małżonkowie i rodzice. We wtorek natomiast udaliśmy się Misyjną Drogą Krzyżową przez tereny naszej parafii. Ten dzień był również dniem pojednania parafian i on przygotowywał naszą wspólnotę do sakramentu spowiedzi. Środa była dniem pojednania się z Bogiem w sakramencie pokuty.

W piątek odbyło się odnowienie ślubów małżeńskich a po Mszy Świętej wieczornej ojciec Tomasz wygłosił kazanie dla młodzieży. Sobota była szczególnie poświęcona Maryi. Podczas Mszy Świętej w postawie klęczącej zawierzaliśmy siebie naszej Matce oraz przepraszaliśmy. O godzinie 11 Msza poświęcona była najmłodszym dzieciom oraz matkom, które spodziewają się dziecka.

W niedzielę o godzinie 14 odbyło się zakończenie Misji świętych, które zakończyła procesja z krzyżem misyjnym wokół kościoła.

About the author