Ogłoszenia parafialne 03.07.2022

Informacje duszpasterskie: 3 lipca 2022 r.

1. Dzisiaj XIV Niedziela Zwykła.

2. W tym tygodniu w liturgii kościoła:

– w środę wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej. Po Mszy Świętej wieczornej nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Do skrzynki znajdującej się na ławce przy wyjściu z kościoła możemy składać podziękowania i prośby do Matki Bożej.

– w I czwartek miesiąca od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu – godzina święta. Znajdźmy czas, by spotkać się z Jezusem Eucharystycznym. W tym dniu będziemy modlić się o nowe powołania kapłańskie i zakonne zwłaszcza z naszej parafii.

– w piątek wspomnienie św. Jana z Dukli. O godz. 17.45 Koronka do Bożego Miłosierdzia.

3. W Tuchowie trwa Wielki Odpust ku czci Matki Bożej. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.

Z naszej parafii wyruszy piesza pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej Tuchowskiej. Rozpoczęcie pielgrzymki w kościele parafialnym o godz. 1.00 w nocy z czwartku na piątek, zakończenie udziałem we Mszy Świętej w Tuchowie w piątek o godz. 11.00.
Powrót do Siedlisk wynajętym autokarem. Dla celów organizacyjnych prosimy o zapisywanie się w zakrystii lub kancelarii parafialnej do wtorku. Zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania.

4. Serdeczne „Bóg zapłać”:

– Wszystkim, którzy dołożyli starań, by godnie obchodzić Uroczystość Odpustową i Złoty Jubileusz Kapłaństwa Ks. Prałata Czesława Szewczyka: o. Antoniemu Motyka za głoszone kazania, Ks. Władysławowi i Ks. Katechecie, paniom, które przygotowały okolicznościową dekorację, panu Robertowi Motyka za wykonanie okolicznościowej pamiątki oraz delegacjom, Druhom Strażakom z OSP Siedliska i OSP Biesna, pocztom sztandarowym, Młodzieżowej Drużynie Pożarniczej przy OSP Biesna, orkiestrze dętej, Paniom z Kół Gospodyń Wiejskich w strojach regionalnych, niosącym baldachim, feretrony, rodzicom oraz dzieciom w strojach komunijnych a także dzwoniącym dzwonkami i sypiącym kwiaty, Dziewczęcej Służbie Maryjnej, Liturgicznej Służbie Ołtarza, panu organiście, paniom pracującym przy kuchni na plebanii. Wszystkim za liczny udział i modlitwę.

–  wszystkim, którzy z racji odpustu zadbali o groby swoich bliskich i ich otocznie
–  pani Danucie Zych za kwiaty do Matki Bożej Fatimskiej
–  pewnym paniom z Siedlisk za ofiarę 100 zł. na potrzeby kościoła
– pani Barbarze Smalec i osobom za troskę nad naszym kościołem oraz jego otoczeniem w ostatnim tygodniu i przygotowania na uroczystość odpustową, także za ofiarę 400 zł. O przejęcie tej troski w najbliższym tygodniu prosimy państwa: Urszula Wszołek, Maria Bawołek, Lidia Podsadowska, Barbara Fryczek, Wiesława Stępień

5. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej. „Gość Niedzielny”, „Promyczek Dobra”, „Mały Promyczek Dobra”, „Miłujcie się”.

6. We wtorek o godz. 14.00 wyjazd na pielgrzymko-wycieczkę Dziewczęcej Służby Maryjnej i Liturgicznej Służby Ołtarza.

7. W piątek od godz. 8.00 w przychodni lekarskiej „BOMED” odbędą się badani USG Doppler przepływów szyjnych i kończyn dolnych oraz USG tarczycy, nerek, płuc, stawów, piersi oraz echo serca. Bliższe informacje na tablicy ogłoszeń i w przychodni.

8. Wszystkim, wypoczywającym na terenie naszej parafii, życzymy odpowiedniej pogody i samych miłych chwil, które pozwolą zregenerować siły fizyczne i duchowe.

Intencje mszalne: 4 lipca – 10 lipca 2022 roku

Poniedziałek –  04.07.2022

 • 6:30  † Mateusz Stec w 8. rocznicę śmierci
 • 18:00 † Maciej Synowiec w 5. rocznicę śmierci od rodziców

Wtorek – 05.07.2022

 • 6:30 † Katarzyna Cieśla w 34. rocznicę śmierci oraz † Kazimierz Cieśla 64. rocznica śmierci od syna Jana
 • 18:00 †† Emilia i Józef Gucwa z okazji Dnia Ojca i imienin

Środa – 06.07.2022

 • 6:30 †† Genowefa, Jan Padoł oraz Rozalia, Władysław Szpruch
 • 18:00  W Intencji Klaudii i Wacława w 15. rocznicę ślubu z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o Boże błogosławieństwo, opiekę Matki Bożej od mamy

Czwartek – 07.07.2022

 • 6:30 †† Helena Warzycka w 1. rocznicę śmierci oraz jej rodzice od syna Józefa
 • 18:00 †† Helena, Jan Warzycki w 1. rocznicę śmierci Heleny

Piątek – 08.07.2022

 • 6:30  †† Maria Pruś w 1. rocznicę śmierci oraz mąż Jan
 • 18:00  † Czesław Górski w 4. rocznicę śmierci od rodziny

Sobota – 09.07.2022

 • 6:30   W intencji pewnej osoby o łaskę uwolnienia z nałogu alkoholowego
 • 18:00 W intencji Piotra z okazji 60. rocznicy urodzin z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o zdrowie, błogosławieństwo Boże, opiekę Matki Bożej na dalsze lata życia od żony i dzieci z rodzinami

 Niedziela – 10.07.2022 

 • 7:00       † Stefan Ligęzowski w 2. rocznicę śmierci
 • 8:30       †† Zofia, Jan Mucha w 4. rocznicę śmierci
 • 10:30     W intencji Beaty i Piotra w 30. rocznicę ślubu z podziękowaniem za otrzymane laski z prośbą o zdrowie, błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej od dzieci
 • 14:00 W intencji Antoniego w 80. rocznicę urodzin z podziękowaniem za przeżyte lata, otrzymane laski z prośbą o zdrowie, błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej

About the author