Ogłoszenia parafialne 12.05.2019

IV Niedziela Wielkanocna 12.-19.05. 2019 A.D.

Dzisiaj przeżywamy Niedzielę Dobrego Pasterza jako Światowy Dzień Modlitw o Powołania. Rozpoczyna się Tydzień modlitw o powołania do służby w Kościele. Składka przeznaczona będzie na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie. Dzisiaj odpust w Wilczyskach.

Jutro w poniedziałek 13 maja Najświętszej Maryi Panny z Fatimy. Dlatego bezpośrednio po Mszy św. o godz. 18.00 będzie w tym roku pierwsza Procesja Fatimska z lampionami w kierunku Siedliska do Anny i Roberta Motyków. Bardzo prosimy Strażaków o zapewnienie porządku. Serdecznie wszystkich zapraszamy na to Nabożeństwo Maryjne.

We wtorek wspomnienie św. Macieja Apostoła; w środę św. Zofii – odpust w Bobowej — Suma  o godz. 17.00.

We czwartek wspomnienie św. Andrzeja Boboli, prezb. i męcz. patrona Polski,  imieniny Ks. Biskupa Andrzeja Jeża naszego Pasterza. Zachęcamy do modlitwy w Jego intencjach; w sobotę wspomnienie św. Stanisława Papczyńskiego, prezb.

Przypominamy, że Nabożeństwa Majowe w dni powszednie o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy.

Panie sprzątające ofiarowały na kościół 150 zł. Bóg zapłać.

Dziękujemy za sprzątanie kościoła. Prosimy do sprzątania kościoła w poniedziałek o godz. 10.00: Pierz Zofia, Podobińska Małgorzata, Waz Aneta, Wiejaczka Ewa, Paciorek Agnieszka.

Zachęcamy do zakupu gazet: Gość Niedzielny, Promyczek Dobra i Mały Promyczek Dobra.

W dniu 24 maja tj. w piątek od godz. 14.30 w Przychodni Lekarskiej „BOMED” – Siedliska 300 odbędą się badania USG Doppler przepływów szyjnych i kończyn dolnych, USG tarczycy, płuc, stawów, piersi oraz echo serca. Badania są odpłatne. Cena jednego badania to 55 zł. Bliższe  informacje w Przychodni.

Sołtys Biesnej informuje, że podatek rolny II ratę będzie odbierać 14,15 maja 2019. W godz. Od 10.00 do 13.00 w budynku OSP.

W piątek wyjazd Apostolskiej Grupy Młodzieżowej na czuwanie modlitewne do Tuchowa. Rozpoczęły się zapisy na Saletyńskie Spotkanie Dzieci w Kobylance, które odbędzie się od 14 do 16 czerwca. Mogą się zapisywać dzieci ze szkoły podstawowej od klasy III do VII. Zapisy w zakrystii lub w szkole u ks. Pawła do najbliższej niedzieli.

Zespół Misyjny „Wschód” działający przy Zakonie Redemptorystów w Tuchowie również i w tym roku poprosiło wsparcie-zorganizowanie zbiórki nowych przyborów szkolnych i różnych artykułów papierniczych (można pomóc również składając ofiary pieniężne). Materiały te są  przekazywane dzieciom i młodzieży na Ukrainie i Białorusi oraz wykorzystywane podczas zajęć organizowanych tam przez redemptorystów, Zbiórkę w szkole podstawowej w Siedliskach prowadzą codziennie uczniowie gimnazjum w dniach od 9 maja do 14 czerwca.

W sobotę w Krużlowej odbędą się święcenia diakonatu kleryka Grzegorza Kowalskiego. Jest organizowany wyjazd na tą uroczystość. Chętnych prosimy o zapisywanie się do środy w zakrystii.

W sobotę nie będzie spotkania Maryjek i Liturgicznej Służby Maryjnej.

Spotkanie organizacyjne dla osób, które zapisały się na pielgrzymkę na Warmię i Mazury będzie w niedzielę 19 maja o godzinie 15:00 w naszym kościele. Proszę wtedy o uregulowane płatności na wyjazd.

About the author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.