Ogłoszenia parafialne 16.06.2019

Uroczystość Najświętszej Trójcy 16. – 23. 06. 2019 A.D.

Dzisiaj przypada Uroczystość Trójcy Przenajświętszej i Diecezjalne Święto Rodziny w Starym Sączu Msza św. o godz. 11.00 przy Ołtarzu Papieskim. Kończy się okres Komunii św. wielkanocnej.

Jutro w poniedziałek wspomnienie św. Brata Alberta Chmielowskiego, zak.; w piątek św. Alojzego Gonzagi, zak.

W czwartek przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Jest to święto obowiązkowe. Msze św. o godz. 7.00. 8.30; Suma 10:00 z procesją Eucharystyczną do 4 ołtarzy i popołudniu o godz. 14.00. Udział w procesji Eucharystycznej, będzie wyznaniem naszej wiary w Chrystusa obecnego pod postaciami Eucharystycznymi. Procesja będzie wokół kościoła. Bardzo prosimy o przygotowanie 4 ołtarzy: 1. Rodzice Dzieci Pierwszokomunijnych; 2. Rodzice Młodzieży Bierzmowanej i Młodzież Bierzmowana; 3. Rada Parafialna – odpowiedzialny p. Mieczysław Podobiński i 4. Mieszkańcy „Siedliska k. Drogi” – odpowiedzialny p. Tadeusz Deć. O uświetnienie procesji prosimy: Orkiestrę, Strażaków, niosących, feretrony, dzieci sypiące kwiaty, dzieci l-komunijne, Liturgiczną Służbę Ołtarza i Maryjki. Składka przeznaczona jest na hospicja. Procesje w Oktawie Bożego Ciała o godz. 18.00. Zapraszamy.

W poniedziałek na wieczorną Mszę Świętą zapraszamy dzieci przedszkolne z Biesnej i Siedlisk na zakończenie roku szkolnego.

We wtorek po wieczornej Mszy Świętej zbiórka ministrantów i lektorów przed Uroczystością Bożego Ciała. Obecność obowiązkowa.

Msza św. dziękczynna z okazji zakończenia roku szkolnego 19. VI. tj. w środę o godz. 8.00. Serdecznie zapraszamy.

W przyszłą niedzielę składka na Fundusz Kościelny.

Panie sprzątające kościół ofiarowały na kościół 100 zł. Anna i Robert ofiarowali kwiaty dla MB Fatimskiej. Bóg zapłać.

Dziękujemy za sprzątanie kościoła. Prosimy do sprzątania kościoła w poniedziałek o godz. 9.00: Mucha Anna, Marszał Beata, Gucwa Marta, Juruś Mariola, Ryzner Wiesława, Juruś Jan, Skórski Władysław, Augustyn Barbara, Brzyska Janina. Prosimy skosić trawę wokół kościoła i plebanii i wytruć trawę między betonami.

Zachęcamy do zakupu gazet: Gość Niedzielny, Promyczek Dobra i Mały Promyczek Dobra.

Poza parafią

Greg.+ Janusz Sroka 2.VI.-l.VII.2019 r.
Greg. + Tomasz Urbanek l.VI.-30.VI.2019 r.
Greg. + Teodor Ziomek 1.X.-30.X.2019 r.
Greg. + Stanisław Waz 1.IX.-30.IX.2019r
Poniedziałek:+Tomasz Urbanek od kuzynki Agnieszki
Wtorek: +Tomasz Urbanek od Michała z rodziną.

About the author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.