Ogłoszenia parafialne 17.05.2020

                   VI Niedziela Wielkanocna    17. – 24.  05.   2020 r. 

Dzisiaj obchodzimy VI Niedzielę wielkanocną. Bardzo serdecznie dziękujemy tym parafianom, którzy zorganizowali limitowaną ilość osób na dzisiejsze Msze św. Prosimy o dalszą pomoc. Z tym, że limit osób w naszym kościele od dzisiejszej niedzieli wynosi 74 osoby.

W poniedziałek wspomnienie św. Stanisława Papczyńskiego i setna rocznica urodzin św. Jana Pawła II. Dziękujemy paniom Halinie i Jadwidze Fryczek za zrobienie w kościele okazjonalnej dekoracji. Za kwiaty ofiarowane dla MB Fatimskiej dziękujemy Żywej Róży Różańcowej Zofii Święch.

Zachęcamy do udziału w Nabożeństwach majowych codziennie o godz. 18.00.

Adoracja Najświętszego Sakramentu dla chętnych będzie od poniedziałku do soboty od godziny 17.00. do 18.00. Komunia Święta poza Mszą Świętą będzie udzielana o godzinie 17.30, oraz po nabożeństwie majowym. W każdy dzień będzie okazja do Spowiedzi.

W tym tygodniu:
w poniedziałek, wtorek i środę przypadają kwartalne dni modlitw o urodzaje – dawne dni krzyżowe. Nabożeństwa będą odbywać się w kościele bez procesji. Zapraszamy.

W piątek rozpoczęcie Nowenny do Ducha Świętego.

W sobotę nasz Rodak kleryk Kamil Karpiński otrzyma święcenia Diakonatu. Z tej racji szczególnie polecajmy go w naszych modlitwach.

W niedzielę za tydzień będzie transmitowana Msza Święta o godzinie 10:30.

W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Składka będzie przeznaczona na Fundusz Kościelny.

Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i skoszenie trawy wokół kościoła. Osoby sprzątające ofiarowały 350 zł. Prosimy do sprzątania kościoła w poniedziałek o godz. 9.00: Cieśla Agnieszka, Buraś Anna, Sarkowicz Anna, Makoś Bernadetta, Lisik Lucyna, Michalik Stanisława, Szura Piotr. Bardzo prosimy o skoszenie trawy wokół plebanii.

Na potrzeby kościoła ofiarowali: pewna osoba 100 zł., rodzina Zarzyckich 200 zł., Marta i Bogdan Kopacz 100 zł., Mucha Stanisława z Biesnej 200 zł. Bóg zapłać.

Już za dwa tygodnie Prymicje naszego Rodaka Grzegorza Kowalskiego. To bardzo piękna i ważna Uroczystość dla całej parafii. Jest to wyraz wiary i religijności parafii. Parafianie cieszą się, że spośród nich wychodzi kapłan Jezusa Chrystusa. Najpierw obejmijmy Prymicjanta naszymi modlitwami, które są Mu bardzo potrzebne właśnie teraz. I żeby ta Uroczystość wypadła okazale, to musimy jak najlepiej ją przygotować. Dlatego zwracam się z gorącą prośbą najpierw do Rady Parafialnej i do wszystkich Was Parafian o pomoc w przygotowaniu tych Prymicji. Ustrojeniem drogi od miejsca przywitania Prymicjanta do Szkoły pokierują z Rady Podobiński Mieczysław i Bara Stanisław. I tu bardzo Was proszę, aby kto tylko może przyszedł im z pomocą. Wykonaniem bramy przywitalnej zajmują się Sołtys Zdzisław Górka i Wiejaczka Zbigniew. Prosimy również, aby inni parafianie przyszli im z pomocą. Zrobieniem wieńca zajmie się Szura Urszula. W miarę możliwości jak najwięcej osób w parafii niech się zaangażuje w to przygotowanie.

Serdecznie dziękujemy za ofiary złożone na porządkowanie cmentarza z kościoła Św. Mikołaja i z kościoła parafialnego. Listy są wywieszone w gablocie.

Zachęcamy do nabywania Gość Niedz. I Promyczek Dobra i Małego Promyczka Dobra.INTENCJE MSZALNE    17. – 24.  05.  2020.

VI Niedziela Wielkanocna  17.05.2020.

7:00W podziękowaniu Dobremu Bogu za 25 lat Kapłaństwa Ks. Prowincjała Antoniego Motyki z prośbą o błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Najświętszej, zdrowie i siły w pokonywaniu trudów dnia codziennego na misyjnym szlaku w Brazyli intencja od rodziców i rodzeństwa.
 8:30Z okazji imienin mojej mamy Zofii i mojego taty Władysława prosi córka Teodozja.
10:30Dziękczynna w intencji Ks. Zbigniewa Święcha w 10 rocznicę święceń Kapłańskich jako podziękowanie za dotychczasowe otrzymane łaski z prośbą o dalsze błogosławieństwo Boże, opiekę MB Wspomożycielki Wiernych oraz dary Ducha św. w dalszej posłudze kapłańskiej.
14:00Z okazji 40 rocznicy urodzin Bogusława jako podziękowanie za otrzymane łaski z prośbą o zdrowie, błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Najświętszej na dalsze lata życia intencja od żony, dzieci i mamy.

Poniedziałek 18.05.2020.

  6.30++ Bronisława /ona/ Zych w 13 rocznicę śmierci i jej córki Jadwigii.
18.00++ Helena i Michał Kuś w 25 rocznicę śmierci Michała.

Wtorek 19.05.2020.

  6.30++ Katarzyna i Stanisław Zych, Józefa i Ludwik Mucha.
18.00O zdrowie i błogosławieństwo Boże w rodzinach, dobre urodzaje, zachowanie od gradobicia i huraganów oraz za Ojca św. Franciszka z Róży Marii Kozioł.

Środa  20.05.2020.

 6.30+ Zofia Górska od siostrzenicy Ewy z rodziną.
18.001.Z prośbą o dobre urodzaje, zachowanie od klęsk żywiołowych, o zdrowie i błogosławieństwo Boże w rodzinach, o pokój na świecie, za Ojca św. Franciszka i księży oraz o wieczne zbawienie dla zmarłych z Róży Marii Bawołek.2.++ Józefa /ona/, Franciszek i Augustyn Mikulskich intencja od syna Stanisława z rodziną.

Czwartek  21.05.2020.

  6.30W intencji Nikodema z okazji pierwszych urodzin dziękując za otrzymane łaski z prośbą o dalsze błogosławieństwo Boże.
18.00++ Zofia, Eugeniusz i Ryszard Wojna z okazji imienin Zofii.

Piątek  22.05.2020.

  6.30W intencji rodziny Moniki i Stanisława Korzeń o zdrowie i błogosławieństwo Boże i opiekę MB w rodzinie.
18.00W intencji dziecka Gabrieli Warzecha z okazji przyjęcia Chrztu św. w intencji jej rodziców i rodziców chrzestnych.

Sobota 23.05.2020.

  6.30+ Joanna Sowa z okazji imienin.
18.00+ Agnieszka Korzeń intencja od kolegów i koleżanek Martje z Gimnazjum wraz z rodzicami.

Uroczystość – Wniebowstąpienie Pańskie  24.05.2020.

 7:00Za parafian.
 8:30Z podziękowaniem MB za wszystkie otrzymane łaski i zdrowie z okazji 35 rocznicy urodzin Krzysztofa oraz 33 rocznicy urodzin Marka z prośbą o opiekę MB, błogosławieństwo Boże i zdrowie na dalsze lata życia intencja od rodziców.
10:30+ Irena Gerla intencja od syna.
14:00++ za zmarłych rodziców Teresa i Henryk Rymek.

 Poza parafią zostaną odprawione Intencje Mszalne z pogrzebu: + Stanisław Madej z intencji od rodziny Wiśnowskich i Klimków z Szalowej i + Stanisław Madej od  Marii Gawlik z rodziną z Szalowej.

About the author