Ogłoszenia parafialne 18.10.2020

                         XXIX Niedziela Zwykła       18.  –  25.   10.   2020 r. 

Dzisiaj przeżywamy Światowy Dzień Misyjny i składka na misje. Jest to także święto patronalne Służby Zdrowia z okazji wspomnienia św. Łukasza Ewangelisty.

Wszystkim przypominamy o obowiązku noszenia maseczek w kościele.

Przypominamy, że Adoracja Najświętszego Sakramentu dla chętnych będzie tylko w piątek pół godziny przed wieczorną Mszą Świętą.

Nabożeństwa Różańcowe w dni powszednie o godz. 17.00. Serdecznie zachęcamy do licznego udziału w tych nabożeństwach w kościele. Do poprowadzenia Różańca prosimy: w poniedziałek róże p. Bernadety Fryczek , we wtorek Rada Parafialna, w środę różę p. Marii Bawołek, w Piątek klasa 7a z Siedlisk, w sobotę klasy 1 z Siedlisk.

W tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek bł. Jerzy Popiełuszko, prezb. I męcz.; we wtorek  św. Jana Kantego, prezb.; w czwartek św. Jana Pawła II, pap.;

W przyszłą niedzielę przypada Niedziela Synodalna i składka na Fundusz Kościelny.

Pewna rodzina z Biesnej ofiarowała kwiaty do Matki Bożej Fatimskiej. Pewna osoba z Siedlisk ofiarowała 200 zł. na kościół Bóg zapłać.

Bóg zapłać za sprzątanie kościoła. Osoby sprzątające ofiarowały 250 zł. Prosimy do sprzątania kościoła w poniedziałek o godz. 9.00:

Synowiec Agnieszka, Juruś Magdalena , Wojtaczka Bernadetta, Rymek Alicja, Solarz Małgorzata

Spotkania w grupach: -Z racji ograniczeń spotkań na razie nie będzie.

Zachęcamy do nabywania Gościa  Niedzielnego- z filmem o Matce Bożej , Promyczek Dobra i Mały Promyczek Dobra.

W związku z ograniczeniami liczby wiernych podczas uroczystości religijnych, w naszej świątyni może przebywać jednocześnie maksymalnie 105 osób . Dlatego prosimy osoby odpowiedzialne o pomoc organizacyjną. Lista osób odpowiedzialnych i limity wiernych na poszczególne Msze Święte są w gablocie i na stronie parafialnej.


INTENCJE MSZALNE    18.  –  25.    10.  2020 r.

XXIX Niedziela zwykła  18.10.2020.

7:00Za parafian.
 8:30+ Jan Szczerba w 10 rocznicę śmierci intencja od żony.
10:30Z okazji 18 rocznicy urodzin Piotra z prośbą o zdrowie i opiekę MB w dorosłym życiu intencja od rodziców.
14:00+ Krystyna Górska w 11 rocznicę śmierci od męża z rodziną.

Poniedziałek 19.10.2020.

  6.30Z okazji 75 urodzin Wiesława jako podziękowanie za otrzymane łaski z prośbą o błogosławieństwo Boże, zdrowie i opiekę MB od żony i dzieci.
17.00++ Emilia, Ignacy i Aleksander Popiela w 34 rocznicę śmierci.

Wtorek 20.10.2020.

  6.30+ Agnieszka Prause Korzeń od Ewy i Jarosława Augustyn.
17.00+ Łukasz Bzylik z okazji imienin.

Środa 21.10.2020.

  6.30+ Agnieszka Prause Korzeń od sąsiadów Zofii Olszewskiej, Gucwów i Jurewicz.
17.00+ Jan Król w 16 rocznicę śmierci intencja od żony.

Czwartek  22.10.2020.

  6.30+ Agnieszka Prause Korzeń od Anny i Zbigniewa Wiejaczków.
17.00++ Edward Olszewski i rodzice Michał i Stefania.

Piątek  23.10.2020.

  6.30+ Agnieszka Prause Korzeń od Grzegorza i Edyty Gawlik z córkami.
17.001.O błogosławieństwo Boże i opiekę MB dla Karolinki w dniu pierwszej rocznicy urodzin. 2. + Marcin Stanek intencja od syna.

Sobota  24.10.2020.

  6.30+ Marianna Ziomek w 30 dniu po śmierci intencja od córki.
13.00Ślub Nowożency: Anna Madej i Tomasz Tajak.
17.00++ Jan i Maria Zych w kolejną rocznicę śmierci.

XXX Niedziela zwykła  25.10.2020.

 7:00Za parafian.
8.30+ Stanisław Bogusz w 2 rocznicę śmierci od żony i dzieci z rodzinami.
10.30++ Anna, Kazimierz, Maria, Michał i Władysław Bawołek. 
14.00Dziękczynna w 18 rocznicę urodzin Alicji Setlak za dar życia i wszystkie otrzymane łaski z prośbą o dalszą Bożą opiekę za wstawiennictwem Maryi w dorosłym życiu intencja od rodziców i rodzeństwa.

Poza parafią będą odprawione Msze Święte pogrzebowe : + Stefana Ligęzowskiego 1 członków OSP Biesna; 2 od Marii i Zbigniewa Jędrzejowskich.


Lista uczestników na Msze św.  w niedziele i święta w budynku kościelnym w parafii Siedliska (od 17.10.2020):

Godz. 7.00:

Osoby zamawiające intencję Mszy Świętej 5 osób
– Siedliska Rzeki może być maksymalnie 30 osób – Barbara Kafel
Siedliska Łonie może być maksymalnie 18 osób – Robert Motyka
Biesna Przedmieście może być maksymalnie 21 osób – Bożena Bajorska
Sędziszowa Palisowiec może być maksymalnie 31 osób – Zbigniew Wiejaczka. 


Razem 105 osoby.

Godz. 8.30:

Osoby zamawiające intencję Mszy Świętej 5 osób
-Siedliska Wieś
może być maksymalnie 20 osób – Danuta Kuś
-Siedliska Przygórze
może być maksymalnie  18 osób – Ewa Truchan
-Siedliska Grochowa
może być maksymalnie  18 osób –  Jadwiga Mucha-Biesna Górki może być maksymalnie 19 osób –  Anna Juruś-Biesna Pogwizdów może być maksymalnie 25 osób – Joanna Fryczek

Razem 105 osoby.


Godz. 10.30:

-Osoby zamawiające intencję Mszy Świętej 5 osób
-Siedliska koło przystanku
może być maksymalnie 26 – Beata Marszał
-Siedliska koło drogi strona Jana Kazana
może być maksymalnie 18 osób –  Barbara Konarska-Siedliska koło kościoła Juruś – Pierz może być maksymalnie  15 osób –  Barbara Sowa- Siedliska koło kościoła od Warzecha może być maksymalnie 13 osób – Jadwiga Korzeń- Siedliska koło drogi Jan Fryczek może być maksymalnie  13 osób –  Bernadeta Fryczek- Biesna Las może być maksymalnie 15 osób – Ewelina Zych

  Razem 105 osoby.


Godz.14.00:

Osoby zamawiające intencję Mszy Świętej 5 osób
-Siedliska Tłoki
może być maksymalnie 30 osób –  Bożena Karpińska
-Siedliska Zalesie
może być maksymalnie 18 osób –  Barbara Zych
-Siedliska Tłoki Jan Ryzner
może być maksymalnie 15 osób – Aldona Zielińska
-Biesna za Lipką
może być maksymalnie 15 osób –  Mieczysław Podobiński
-Biesna Kolonia
może być maksymalnie 22 osób – Święch Janusz

Razem 105 osób.


DEKRET BISKUPA TARNOWSKIEGO
W ZWIĄZKU ZE WZROSTEM ZACHOROWAŃ NA COVID-19

W związku z dynamicznym wzrostem zachorowań na COVID-19 w ostatnich dniach oraz wprowadzeniem nowych obostrzeń sanitarnych podczas zgromadzeń religijnych, niniejszym pragnę przypomnieć podstawowe zasady postępowania oraz przekazać dodatkowe postanowienia:

  1. Przede wszystkim ożywiajmy naszą modlitwę, prosząc Boga o ustanie pandemii oraz o potrzebne łaski dla dotkniętych tą chorobą i spieszących im z pomocą. Dołączajmy tę intencję do modlitwy różańcowej i modlitwy powszechnej we Mszy św. Warto nadal przywoływać w modlitwie eucharystycznej wstawiennictwa św. Szymona z Lipnicy oraz powrócić do śpiewania suplikacji.
  2. W związku z wprowadzonymi ograniczeniami dotyczącymi liczby uczestników zgromadzeń religijnych (1 osoba na 4m2 w „strefie żółtej” i 1 osoba na 7m2 w „strefie czerwonej”) ponownie udzielam na terenie całej diecezji dyspensy od obowiązku uczestnictwa we Mszy św. w niedzielę i święta nakazane, aż do odwołania. Tych, którzy z niej skorzystają, gorąco zachęcam do duchowego łączenia się z Najświętszą Ofiarą za pośrednictwem środków społecznego przekazu, oraz do uczestnictwa w niej w dni powszednie. Pamiętajmy przy tym, o słowach naszego Zbawiciela – „Jeżeli nie będziecie spożywali Ciała Syna Człowieczego […], nie będziecie mieli życia w sobie. Kto spożywa moje Ciało […], ma życie wieczne, a Ja go wskrzeszę w dniu ostatecznym” (J 6 53-54).
  3. Przypominam, że wszyscy przebywający w świątyni powinni mieć zasłonięte usta i nos. Ten obowiązek dotyczy także członków LSO asystujących przy ołtarzu.
  4. Proszę, aby przy wejściach do kościoła umieścić informację dotyczącą ilości osób, które mogą w nim przebywać oraz o obowiązku zasłaniania ust i nosa.
  5. Dozowniki z płynem do dezynfekcji winny być umieszczone w kancelarii parafialnej oraz przy wejściach do kościoła, , w zakrystii a także w prezbiterium  tak, aby wszyscy udzielający Komunii św. mogli zdezynfekować dłonie przed tym obrzędem.
  6. Choć tradycyjną formą przyjmowania Komunii św. jest Komunia do ust, to jednak nadal należy umożliwiać wiernym przyjmowanie jej na rękę, zapraszając w pierwszej kolejności tych, którzy pragną ją przyjąć w taki sposób.
  7. W związku ze zbliżającą się Uroczystością Wszystkich Świętych i Dniem Zadusznym zachęcam do indywidualnego nawiedzania cmentarzy, rozkładając odwiedziny grobów swoich bliskich na całą „oktawę” Uroczystości, z którą związana jest możliwość zyskiwania odpustu zupełnego.
  8. Bardzo proszę, aby w duchu chrześcijańskiej odpowiedzialności za życie i zdrowie własne oraz bliźnich, stosować się do zaleceń wydawanych przez władze państwowe i służby sanitarne.
  9. Decyzja dotycząca organizacji tegorocznej wizyty duszpasterskiej tzw. kolędy zostanie podjęta w późniejszym terminie w oparciu o analizę stanu epidemicznego.

Raz jeszcze zachęcam wszystkich do wytrwałej modlitwy, zwłaszcza w intencji chorych oraz tych, którzy stracili swoich najbliższych. Nie zapominajmy także o osobach poświęcających swoje życie i zdrowie w walce ze skutkami pandemii i wspierajmy ich naszą modlitwą oraz życzliwością. Wszystkie nasze troski zawierzajmy ufnie Bogu w modlitwie różańcowej przez ręce Najświętszej Maryi Panny. Niech Ona wyprasza nam obfite błogosławieństwo i łaskę ustania pandemii.

Z pasterskim błogosławieństwem 
† Andrzej Jeż
BISKUP TARNOWSKI

About the author