Ogłoszenia parafialne 23.06.2019

XII Niedziela Zwykła 23-30.06.2019 a.d.

Dzisiaj przypada XII Niedziela Zwykła. Dzień Ojca. Dzisiaj składka na Fundusz Kościelny. Serdecznie dziękujemy za wykonanie czterech ołtarzy na Boże Ciało. Wszystkie ołtarze były bardzo piękne. Dziękujemy wszystkim uczestnikom Uroczystej Procesji Bożego Ciała, a w szczególności: Organiście, Orkiestrze, Strażakom, niosącym feretrony, dzieciom sypiącym kwiaty, dzwoniącym, dzieciom pierwszokomunijnym, ministrantom, lektorom i Maryjkom. Przypominamy, że trwa Oktawa Bożego Ciała. Procesje l Eucharystyczne codziennie w dni powszednie o godz. 18.00 a w niedzielę po Sumie.

Serdecznie zapraszamy. Jutro w poniedziałek Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela.

W czwartek zakończenie Oktawy Bożego Ciała i błogosławieństwo dzieci oraz wianków o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy.

W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, która jest równocześnie Dniem Modlitw o Świętość Życia Kapłańskiego. Będzie również Procesja Eucharystyczna. Ze względu na Uroczystość, w piątek nie obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych.

W sobotę będziemy obchodzić Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła – Odpust w naszej parafii. Msze św. o godz. 8.30;

Uroczysta Suma Odpustowa o godz. 11.00 połączona z jubileuszem 50 – lecia Kapłaństwa naszych Rodaków: Ks. Prałata Karola Dziubaczki i Ks. Kanonika Adama Lisika i 25 – lecia Kapłaństwa Ks. Józefa Urygi, proboszcza ze Stróżnej i Ks. Sławomira Gulika, proboszcza z Wilczysk. Kazanie odpustowe wygłosi również Złoty Jubilat Ks. Prałat Józef Bubula.

Msza św. popołudniu o godz. 17.00. Uwaga! Mszy św. o godz. 7.00 nie będzie. Składka w tym dniu przeznaczona jest na Świętopietrze. Na Sumę Odpustową serdecznie prosimy Orkiestrę, Strażaków, dzieci sypiące kwiaty, noszących feretrony i baldachim, dzieci pierwszokomunijne, Maryjki i Liturgiczną Służbę Ołtarza.

Panie sprzątające kościół ofiarowały 200 zł. Bóg zapłać.

Dziękujemy za sprzątanie kościoła. Prosimy do sprzątania kościoła w poniedziałek o godz. 9.00: Augustyn Barbara, Ziomek Agata, Górska Anna, Smalec Krystyna, Radziak Maria.

Zachęcamy do zakupu gazet: Gość Niedzielny, Promyczek Dobra i Maty Promyczek Dobra.

W przyszłą niedzielę Odpust w parafii Jankowa. Suma o godz. 11.00.

Księża Biskupi wzywają do publicznego przebłagania Boga za popełnione ostatnio w naszym kraju świętokradztwa, aby dzisiaj po każdej Mszy św. odśpiewać „Święty Boże, Święty Mocny…”.

Wielki Odpust Tuchowski rozpoczyna się 1 lipca w poniedziałek. Program jest wywieszony w gablocie parafialnej.

Ksiądz Paweł przypomina, że wyjazd na Warmię i Mazury dzisiaj o północy.

Poza parafią

Poniedziałek – ++ Zofia i Jan Fryczek z okazji imienin Jana /Gietrzwałd/.

Wtorek – O opiekę i błogosławieństwo Boże nad każdym życiem poczętym i dla ich rodziców.

Greg.+ Janusz Sroka 2.VI.-l.VII.2019 r.
Greg. + Tomasz Urbanek l.VI.-30.VI.2019 r.
Greg. + Teodor Ziomek 1.X.-30.X.2019 r.
Greg. + Stanisław Waz 1.IX.-30.IX.2019r

About the author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *