Ogłoszenia parafialne 24.05.2020

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego    24. 05. – 01. 06.   2020 r. 

Dzisiaj obchodzimy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Dzisiaj składka na Fundusz Kościelny. Bardzo serdecznie dziękujemy tym  parafianom, którzy zorganizowali limitowaną ilość osób na dzisiejsze Msze św. Prosimy o dalszą pomoc.

W dniu wczorajszym został wyświęcony na diakona nasz kleryk Kamil Karpiński. Serdecznie gratulujemy mu i jego rodzicom i życzymy wytrwałości.

Zachęcamy do udziału w Nabożeństwach majowych codziennie o godz. 18.00. Z wyjątkiem soboty o godz. 17.00.

Adoracja Najświętszego Sakramentu dla chętnych będzie od poniedziałku do piątku od godziny 17.00. do 18.00. Komunia Święta poza Mszą Świętą będzie udzielana o godzinie 17.30, oraz po nabożeństwie majowym. W każdy dzień będzie okazja do Spowiedzi.

Trwa Nowenna do Ducha Świętego.

W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. W poniedziałek 1 czerwca przypada Święto NMP Matki Kościoła. Msze do południa jak w niedz.; po południu o 18.00.

We wtorek 26 maja obchodzimy Dzień Matki. Wszystkim matkom składamy najserdeczniejsze życzenia i obfitych łask Bożych.

Bóg zapłać za sprzątanie kościoła . Osoby sprzątające ofiarowały 300 zł. Prosimy do sprzątania kościoła w poniedziałek o godz. 9.00: Sarkowicz Anna, Szura Paweł, Szura Stefan, Antas Barbara, Sowa Wiesława, Obrzut Monika . Bardzo prosimy o skoszenie trawy wokół kościoła i  plebanii.

Podajemy szczegóły odnośnie Prymicji. W sobotę 30 maja o godz. 16.00 przywitanie Prymicjanta na granicy przez Sołtysa wsi, rodziców i rodzinę, następnie przejazd do kościoła parafialnego. Przywitanie przez proboszcza i zebranych wiernych. O godz. 17.00 Prymicjant odprawi Nabożeństwo Majowe i Akt oddania się Jezusowi Chrystusowi przez ręce Matki Bożej, oraz udzieli błogosławieństwa prymicyjnego. Niedziela 31 maja Prymicje w kościele parafialnym: przywitanie, następnie Prymicjant odprawi pierwszą Mszę Świętą w swoim parafialnym kościele. Po Mszy będzie podziękowanie Prymicjanta i Błogosławieństwo Prymicyjne. W niedzielę, na Prymicjach prosimy by do kościoła przybyły zaproszone osoby. Natomiast pozostałych wiernych zapraszamy na zewnątrz kościoła, gdzie będzie wystawiona część ławek na polu. Prosimy, aby na chodniku przed kościołem nie parkowały samochody. Prosimy wszystkich o zaangażowanie. Msza Święta prymicyjna będzie transmitowana na naszym parafialnym kanale internetowym. Z racji Prymicji zostanie dołożona jedna Msza Święta o godzinie 16.00 na którą zapraszamy osoby z przysiółków z Mszy o godzinie 10:30.

Zbiórka ministrantów i lektorów przed prymicjami we wtorek o godzinie 19:00.

Na potrzeby kościoła ofiarowali: pewna osoba 100 zł., Maria i Józef Warzycki Sędziszowa 76 – 500 zł., pewna rodzina z Łużnej 200 zł. Bóg zapłać.

Serdecznie dziękujemy za ofiary złożone na porządkowanie cmentarza z kościoła Św. Mikołaja i z kościoła parafialnego. Listy są wywieszone w gablocie.

Zachęcamy do nabywania Gość Niedz. I Promyczek Dobra i Małego Promyczka Dobra.

About the author