Realizacja postulatów synodalnych

Drodzy Członkowie Parafialnych Zespołów Synodalnych,

w dniach 27 – 29 grudnia  br. odbywały się w Diecezjalnym Domu Rekolekcyjnym w Ciężkowicach weekendowe rekolekcje o wychowaniu dzieci. Zostały one zorganizowane przez Wydział Małżeństw i Rodzin Diecezji Tarnowskiej. Rekolekcje cieszyły się ogromnym zainteresowaniem już w pierwszych dniach ich ogłoszenia. Ukazuje to ogromną potrzebę takich i podobnych rekolekcji. Synodalne postulaty, które spływały i wciąż spływają od małżeństw i rodzin naszej diecezji, bardzo często podkreślają pilną potrzebę organizowania rekolekcji, warsztatów, szkoleń, itp. o wychowaniu dzieci. Zorganizowane rekolekcje wychodzą więc naprzeciw tym oczekiwaniom małżeństw. Na te rekolekcje zaproszone są wszystkie małżeństwa, także te, które nie są w żadnych wspólnotach o charyzmacie rodzinnym. 

Program rekolekcji, których pełna nazwa brzmi „Szczęśliwi małżonkowie, szczęśliwi rodzice, szczęśliwe dzieci”, obejmował konferencje duchowe, wykłady o wychowaniu dzieci prowadzone przez specjalistów z zakresu psychologii i pedagogiki, warsztaty w małych grupach, itp. Najważniejszym punktem każdego dnia była Eucharystia, przeżywana w rekolekcyjnej „rodzinie rodzin”. Podczas ostatniej Mszy św. sprawowanej w Niedzielę Świętej Rodziny, małżonkowie odnowili przyrzeczenia małżeńskie.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z tego wydarzenia https://www.facebook.com/Duszpasterstwo-Małżeństw-i-Rodzin-Diecezji-Tarnowskiej-1262147523828621/

Jeżeli jesteście zainteresowani uczestnictwem w kolejnej edycji rekolekcji „Szczęśliwi małżonkowie, szczęśliwi rodzice, szczęśliwe dzieci”

to zapraszamy do kontaktu: 604 966 843.

Niech zbliżający się Rok Pański 2020 będzie przepełniony Bogiem i pokojem, który jest Jego darem.

Z wyrazami szacunku – ks. Piotr Cebula, Sekretarz V Synodu Diecezji Tarnowskiej 

About the author