Rok św. Józefa w diecezji tarnowskiej

Drodzy Członkowie Parafilanych Zespołów Synodalnych, 8 grudnia br. Papież Franciszek ogłosił Rok św. Józefa. Wydał z tej okazji List apostolski Patris Corde (ojcowskim sercem). Penitencjaria Apostolska opublikowała jednocześnie specjalny dekret informujący o warunkach uzyskiwania Odpustu zupełnego w tym Roku.
1. Przeżywanie Roku św. Józefa w ramach duszpasterstw diecezjalnych. Odpowiadając na List Papieża Franciszka Duszpasterstwo Małżeństw i Rodzin, Duszpasterstwo Kobiet Diecezji Tarnowskiej, Stowarzyszenie Rodzin Katolickich DT, Duszpasterstwo Akademickie Tratwa, Projekt Róża, wspólnota Męska Strona Rzeczywistości – Tarnów oraz Mężczyźni św. Józefa zapraszają na cykl spotkań poświęconych treści Listu Patris Corde.

Zaproszenie kierujemy nie tylko dla mężczyzn. Odkrywanie piękna i wartości ojcostwa jest ważne także dla każdej kobiety, aby wzajemnie lepiej się rozumieć oraz dla całych rodzin. Dlatego ten cykl spotkań kierujemy do narzeczonych, małżonków, rodzin, jednym słowem – do każdego.

Każdego 19. dnia miesiąca o 19.00 celebrowana będzie Msza św. z homilią w kościele św. Józefa w Tarnowie (ul. Dwernickiego)

1. Po Mszy św. zostanie wygłoszona konferencja w oparciu o dokument Patris Corde oraz przedstawione świadectwo „św. Józef w moim życiu” odnoszące się do tematu danego miesiąca. Ze względu na obostrzenia epidemiczne, w kościele św. Józefa może być aktualnie 16 osób. Zapraszamy jednak do uczestnictwa w transmisji poprzez Internet, klikając w link:https://rtsp.me/embed/HGQGtHas/
2. Przesyłamy konferencję i filmik z ostatniego spotkania „Idźcie do Józefa”
Link do filmu (świadectwo): https://youtu.be/UZXEK_-2_Q4Konferencja:https://drive.google.com/file/d/1a2vUhvqKHYbh-jHQC-9ebkJi_JiM2DnF/view?usp=sharing

ks. Piotr Cebula Sekretarz V SDT

About the author